Захворювання сечо-видільної системи

Хвороби нирок досить різноманітні за своїм походженням, проявами і наслідками для організму. Найбільш частими є запальні захворювання нирок, які частіше зустрічаються у жінок (пієлонефрит, гломерулонефрит). Сечокам'яна хвороба зустрічається однаково часто у представників обох статей у віці старше 40 років.

МОЖНА ВИДІЛИТИ РЯД ОСНОВНИХ ПРИЧИН, ЩО ПРИЗВОДЯТЬ ДО ТИХ ЧИ ІНШИХ ХВОРОБ:
Бактеріальна інфекція. Бактерії, потрапляючи в нирки, розмножуються там, викликаючи запалення. У разі подальшого прогресування хвороби і відсутності лікування з'являються гнійники (абсцес нирки). Розвитку бактеріальної інфекції сприяє порушення відтоку сечі з нирок.

Порушення обміну речовин і хімічного складу сечі є основною причиною виникнення сечокам'яної хвороби. При цьому в мисках формуються камені, які можуть порушувати відтік сечі, травмувати слизову оболонку нирок і сечоводів. Це сприяє приєднанню вторинної бактеріальної інфекції.

Порушення кровотоку в судинах нирок. Наявність атеросклеротичних бляшок зменшує діаметр судини і призводить до недостатнього надходження крові до клітин нирок, розвивається метаболічна нефропатія. Цей процес може тривати роками без будь-яких проявів.
Інтоксикація організму. Токсини, що циркулюють у крові, викликають порушення обміну речовин в нирках, розвивається токсична нефропатія. Це
зворотній процес, який проходить після припинення впливу токсинів.

Гемоліз — стан, при якому відбувається руйнування еритроцитів і вихід гемоглобіну в кров. Він осідає в клубочках нирок і порушує їхню роботу. Як результат, розвивається небезпечний стан — гостра ниркова недостатність.

Аутоімунний процес. В результаті збою в імунній системі виробляються антитіла проти клітин нирок, що призводить до розвитку запалення, як результат —  гломерулонефрит.

Порушення дозрівання нирок у внутрішньоутробному періоді призводить до формування аномалій форми (підковоподібна, роздвоєна нирка), положення (опущення нирки) або кількості (одна чи навпаки додаткова нирка). Зрощення канальців нирок з утворенням кіст називається атрезія.
Травмуючі чинники. Забій, колоті або різані рани викликають пошкодження ниркової тканини з порушенням її функції.

  СИМПТОМИ ХВОРОБ НИРОК

stupenya gdronefrozu perebg hvorobi dagnostika ta lkuvannya 771

Симптоми захворювань нирок можна умовно розділити на місцеві та загальні. До місцевих симптомів належать ті, виникнення яких безпосередньо пов'язане з нирками: біль в попереку, може бути з одного або двох боків, може мати інтенсивний нападоподібний характер або бути тупим, ниючим; зменшення кількості сечі (зниження добового діурезу) або повна її відсутність, переважання нічного сечопуску ; зміна кольору сечі, поява крові в сечі. Загальні симптоми, які можуть з'являтися при захворюваннях нирок такі: підвищення температури тіла, загальна слабкість, головний біль і ломота в суглобах — є результатом інтоксикації (попадання токсинів в кров) ; підвищення системного артеріального тиску вище 140 / 90 мм рт. ст. ; поява «мішків» під очима, набряк тканин обличчя після сну.

Щоб найбільш точно визначити хворобу нирок проводиться додаткова лабораторна та інструментальна діагностика, яка включає:
1. Клінічний аналіз крові —  вказує на запальну природу захворювання за рахунок підвищення кількості лейкоцитів і швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ).
2. Імунологічний аналіз крові. Підвищення титру антитіл до ниркови
х клубочків і поява С-реактивного білка (СРБ) є специфічними маркерами гломерулонефриту.
3. Клінічний аналіз сечі —  це універсальний аналіз, який допомагає діагностувати захворювання нирок. Визначається білок у сечі, її питома
густина. Під мікроскопом визначається кількість лейкоцитів і еритроцитів . Для бактеріального запалення нирок характерна поява бактерій в сечі. Формування каменів у нирках проявляється наявністю в осаді кристалів солей.

4. Ультразвукове дослідження (УЗД) нирок — інструментальний метод діагностики, що дозволяє побачити зміну форми і положення нирок (аномалії розвитку), наявність каменів при сечокам'яній                                                                                                                                                              хворобі і наявність пухлин, кіст.

Тільки на основі результатів досліджень і симптомів захворювання лікар може зробити остаточний висновок. В нашому медичному закладі Ви маєте змогу обстежитись за допомогою апарату ультразвукової діагностики, пройти лабораторні тести, отримати кваліфіковану допомогу лікаря-терапевта та лікаря-уролога.

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше