Захворювання органів дихання, гострі респіраторно-вірусні інфекції (ГРВІ)

Серед усіх захворювань, хвороби органів дихання реєструються найчастіше. Стрімке погіршення екологічної обстановки, підвищення рівня травматизму, що супроводжується ушкодженнями грудної клітки та органів грудної порожнини, зростання кількості онкологічних захворювань органів дихання, стреси, професійні шкідливості сприяють неухильному зростанню і омолодженню хвороб легенів.

2222222

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ:

1) інфекційна — віруси, бактерії, гриби, потрапляючи в організм, можуть викликати запальні захворювання органів дихання (бронхіт, пневмонію);

2) алергічна — безліч алергенів (пилкові, харчові, побутові і т.д.), з якими ми щодня контактуємо, сприяють розвитку бурхливої реакції організму на деякі алергени (бронхіальна астма);

3) аутоімунна — іноді в організмі відбувається збій, і він починає виробляти речовини, спрямовані проти власних клітин;

4) спадковий фактор — схильність до розвитку деяких захворювань може полягати в генетичному апараті (генах).

Говорячи про причини розвитку захворювань органів дихання, не можна не торкнутися сучасного спосіб життя. Паління, зловживання алкоголем, трудоголізм. Багато хто з нас належить до категорії офісних працівників. Якщо велика кількість людей довго перебуває в одному приміщенні (особливо погано провітрюваному), тоді істотно зростає ризик «підчепити» ГРВІ, бронхіт або пневмонію. Варто лише комусь одному прийти в офіс хворим, і всі його співробітники ризикують захворіти цим же захворюванням. Кондиціонер, який ми використовуємо для охолодження або зігрівання повітря, також сприяє тому, що мікроорганізми розмножуються і поширюються в приміщенні, викликаючи інфекційно-запальні захворювання (бронхіт, пневмонію, ГРВІ). Ксерокси і принтери, якими переповнені офіси, сприяють зниженню захисних сил організму, провокують розвиток алергічних захворювань, бронхіту і бронхіальної астми.

Звернення до лікаря зазвичай відбувається при появі характерних симптомів хвороб органів дихання: сухого або вологого кашлю, задишки у стані спокою або при фізичному навантаженні, нападів ядухи, болю в грудній клітці, підвищенні температури тіла. Нерідко хвороби органів дихання є випадковими знахідками при рентгенологічному обстеженні. Запідозрити те чи інше захворювання органів дихання можна вже на підставі скарг і аускультативної картини легень. Лікування хвороб легенів спрямоване на розрідження мокротиння, зменшення її кількості і полегшення евакуації з бронхіального дерева, розширення бронхів, зняття спазму бронхіальних м’язів, зняття запального процесу в бронхо-легеневій системи, нормалізацію газообміну в легеневій тканині. Найпростішими і и заходами профілактики хвороб легень є відмова від паління, здоровій спосіб життя і проходження планового огляду у терапевта один раз на рік. 

ХАРАКТЕРИСТИКА ОСНОВНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ДИХАННЯ

25252

Бронхіт — запальне захворювання, що характеризується ураженням бронхів. Основний симптом бронхіту — кашель. Бронхіт може бути гострим і хронічним. Хронічний бронхіт діагностують в тому випадку, якщо кашель з виділенням мокротиння спостерігається не менше трьох місяців на рік протягом двох років і більше.

Пневмонія — гостре інфекційно-запальне захворювання, при якому вражається легенева тканина, в запальний процес втягуються альвеоли, і вони наповнюються рідиною. Причиною цього захворювання можуть бути різні збудники (віруси, бактерії, гриби). Пневмонія — захворювання, що характеризується важким перебігом. Поряд з загальним інтоксикаційними симптомами (підвищення температури тіла, загальна слабкість) при пневмонії спостерігається кашель, ядуха, біль у грудній клітці.

Бронхіальна астма — хронічне запальне захворювання дихальних шляхів з алергічним компонентом. У ході захворювання порушується прохідність бронхів, може звужуватися їхній просвіт. Бронхіальна астма проявляється припадками ядухи, кашлем, утрудненим диханням, хрипами.

Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) — запалення бронхів неалергічної природи, при якому відбувається звуження бронхів, внаслідок чого порушується нормальний газообмін в організмі. Основні симптоми ХОЗЛ — кашель вз виділенням мокротиння і ядуха.

У МЦ «Клініка професора С. Хміля» Ви можете отримати такі послуги: бакпосів виділень із носоглотки із встановленням чутливості до антибіотиків, лабораторне обстеження, консультація лікаря-терапевта.

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше