УЗД щитовидної залози

   УЗД щитовидної залози найдоступніший і ефективний метод діагностики, який дозволяє оцінити розміри та структуру щитовидної залози, а також її судинну і лімфатичну мережу.

Щитовидна залоза є однією з дев'яти ендокринних залоз розташована в передній частині шиї трохи нижче кадика. Дві частини щитовидної залози з'єднані між собою перешийком.

  УЗД щитовидної залози проводять в наступних випадках:

При підозрі на пухлини і кісти в щитовидній залозі.

При підозрі на гіпотиреоз, дифузний токсичний зоб та інші захворювання щитовидної залози.

Як скринінгове дослідження застосовується під час проведення профілактичних медичних оглядів.

Лікарі рекомендують робити УЗД щитовидної залози один раз на рік.

Причини для профілактичного проведення УЗД щитовидної залози:

♦ наявність симптомів: апатія, стомлюваність, млявість, слабкість, ожиріння, сонливість, надмірна дратівливість, перепади настрою,виснаження.

♦ робота пов'язана з професійною шкідливістю, зокрема робота за комп'ютером.

♦ вік старше 40 років.

♦ прийом гормональних препаратів.

♦ спадковість щодо захворювань щитоподібної залози, цукрового діабету.

♦ перед планованою вагітністю.

Метод не вимагає підготовки з боку пацієнта, і не пов'язаний з рентгенівським або іншим іонізуючим випромінюванням. Під час УЗД щитовидної залози Вам доведеться зняти одяг і ювелірні вироби в області, яка буде досліджуватися.

Проведення УЗД щитовидної залози

   Під час дослідження Ви будете лежати на спині. На шкіру наноситься спеціальний гель, який дозволяє створити оптимальний контакт між шкірою і ультразвуковим датчиком. Далі лікар, пересуваючи датчик над досліджуваними областями, оцінює структуру щитовидної залози, при необхідності, роблячи знімки патологічних утворень. Дослідження є безболісним і не викликає дискомфорту.

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше