УЗД простати

   Передміхурова залоза розташовується в малому тазі між передньою стінкою прямої кишки і сечовим міхуром. Дослідження передміхурової залози має величезне значення в діагностиці простатиту, аденоми, раку передміхурової залози, порушенні сечовипускання і багатьох інших захворювань.

Високоінформативним компонентом загальної та комплексної оцінки здоров'я чоловіка є ультразвукове дослідження передміхурової залози.

   УЗД проводиться для підтвердження або виключення патологій простати, порушень сечовиділення, доброякісної гіперплазії простати (аденома, ДГПЗ) і зниження еректильної дисфункції.

Передміхурова залоза може збільшуватися в розмірах, особливо після 50 років, тому в такому віці необхідно відвідувати лікаря регулярно. В останні роки все частіше виявляють рак передміхурової залози у чоловіків старшого віку, що також вимагає постійного контролю.

   Ультразвукове дослідження передміхурової залози призначають при підозрах на її захворювання. Існує два види ультразвукового дослідження передміхурової залози:

 абдомінальне УЗД;

 ректальне УЗД.

При абдомінальному УЗД простати необхідно наповнити сечовий міхур за 1-2 години до проведення процедури. У такому випадку дослідження проводиться через черевну стінку. Пацієнт під час діагностики лежить на спині.

Ректальне УЗД передбачає введення датчика через пряму кишку, при цьому наповнення сечового міхура не потрібне. Напередодні дослідження рекомендується легка вечеря і прийняття препарату для очищення кишечника (наприклад, «Фортранс»). Під час діагностики пацієнт лежить на лівому боці, підігнувши коліна.

Трансректальне УЗД дає можливість візуалізувати найдрібніші зміни в простаті, оскільки датчик знаходиться в безпосередній близькості від передміхурової залози.

   Показання до проведення ультразвукового дослідження передміхурової залози:

запалення простати (пацієнт відчуває болі в нижній частині живота, дискомфорт, ріжучі болі при сечовипусканні, з сечівника можуть бути виділення);

зміни в аналізах крові і сечі;

патологія, яка була визначена шляхом пальцевого ректального дослідження;

виявлення відхилень у спермограмі (аналізі сперми);

клінічні прояви ниркової недостатності;

УЗД простати обов'язково призначають при безплідді.

   Найвищий інформативний рівень УЗД може бути досягнутий за допомогою ультразвукового сканера останнього покоління який оснащений високочастотним двомірним датчиком. Такий датчик дозволяє максимально деталізовано розглянути структуру передміхурової залози. У процесі такого УЗД крім простати, оцінюється стан сім'яних пухирців, сечового міхура, прямої кишки, сім'явивідних проток, м'язів тазового дна і т. д.

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше