Обережно: меланома

Причини появи добро- та злоякісних утворень на шкірі можуть бути як зовнішніми (надмірний вплив ультрафіолету та сонячної радіації, механічні травми, що призводять  до переродження родимок та невусів тощо), так і внутрішніми (генетична схильність до захворювання, фототип шкіри тощо).

Найпоширенішим зараз видом раку шкіри є меланома –  підступне захворювання, яке розвивається із невинних родимок. Меланома передусім розвивається у людей, що мають генетичну схильність до цього. Тому, особливо уважними треба бути тим, хто уже хворів на рак шкіри або в родині були випадки захворювання, а також людям, що легко згоряють на сонці, на тілі яких багато безколірних або нетипових родимок. Також, слід зауважити ризик меланоми зростає з віком, зокрема в чоловіків.

Аби  не пропустити небезпеку, треба бути уважним до новоутворів на шкірі, і у випадку найменшої підозри негайно звернутись до кваліфікованого спеціаліста. Отже, занепокоєння  повинна викликати несподівана зміна розміру чи форми наявної родимки, поява великої кількості нових утворень на шкірі, поява на поверхні родимок виразки чи кровотечі, а також випадіння з її поверхні волосся, поява неприємних відчуттів при доторку до раніше нечутливого утворення тощо.

Самому діагнозів ставити не варто – це робота професіоналів, які озброєні не лише знаннями та досвідом, але і спеціальними приладами, що дає змогу спостерегти найменші зміни на Вашій шкірі.  У випадку, коли у вас є певні сумніви  варто звернутись в "Клініку професора С.Хміля”, де Ви зможете пройти  обстеження з використанням методу дерматоскопії. Це неінвазивний візуальний метод, тобто цілісність шкірного покриву при цьому не порушується. За допомогою спеціального приладу  - дерматоскопа – спеціаліст дослідить Ваші родимки або інші  утворення під багатократним збільшенням. Родимка досліджується не лише зовні, але і оцінюється глибина проникнення в шкіру родимки (це дуже важливо, оскільки якщо родимка сягає глибше, ніж нижній шар шкіри –то вона уже є міні-пухлинкою, а не безпечною симпатичною точкою на Вашій шкірі.). Дерматолог оцінює родимку за цілою системою показників – розмір, колір різних ділянок, однорідність, симетричність, рівність країв  - і визначає, чи є  ознаки переродження. Ще точніші результати дає робота із цифровою камерою, яка приєднана до дерматоскопа.

Якщо небезпека є і Вам загрожує меланома – то вчасно поставлений діагноз дозволить Вам звернутись до хірурга і видалити небезпечне утворення, поки метастази не розповзлись по всьому тілу. Якщо ж дерматоскопія виявила, що все гаразд –т о  рекомендуємо  створити так звану "карту родимок тіла”, яка дозволить згодом контролювати стан Вашої шкіри (адже буде з чим порівнювати у разі появи нових родимок та зміни параметрів вже наявних).

Будьте красивими та не забувайте дбати про своє здоровя. Не дайте меланомі шансу – зверніться до нас вчасно!

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше