Ультразвукова діагностика

Що таке ультразвукова діагностика

  voluson e8 expert Ультразвукове дослідження широко застосовують у діагностиці захворювань внутрішніх органів. Принцип ультразвукового сканування базується на здатності високоякісного ультразвуку поширюватися прямолінійно в тканинах людського організму, відображаючись на межі розподілу середовищ з різною акустичною щільністю.

   Наша клініка завжди прагнула використовувати у роботі найсучасніше, прогресивне обладнання. Саме тому впроваджено у практику новий, 2013 року випуску, 4D апарат експертного класу Voluson E8 Expert продукт американського виробника, світового лідера у галузі медобладнання, General Electric Helthcare.

Переваги Voluson E8 Expert:

1. Надвисока точність вимірів завдяки найсучаснішим об’ємним датчикам та новітньому програмному забезпеченню;

2. Дивовижна якість цифрового зображення, його запис у вигляді фото та відео;

3. Технологія RealTime4D – відображення плоду та його рухів у реальному часі (до 45 об’ємів за секунду). Таке сканування дозволяє оцінити поведінку майбутнього немовляти в динаміці, що дуже важливо для вчасного виявлення низки внутрішньоутробних вад розвитку;

4. Функція ультразвукової томографії (ультразвуковий аналог комп’ютерної томографії);

5. Режим еластографії. Це додаткова технологія в рамках УЗ-діагностики. Еластографія дозволяє з допомогою УЗ-променя наче «пропальпувати» тканини організму і через програму оцінити їхню еластичність (жорсткість). Даний метод ефективний при постановці діагнозу позаматкової вагітності, для ранньої діагностики різноманітних новоутворень тощо;

6. Максимальна деталізація при скануванні внутрішніх органів, серця і скелета плоду;

7. Можливість виявлення патології на ранніх термінах вагітності;

8. Чотири типи високочутливих доплерів для дослідження стану серця, судин, пуповидного кровотоку плоду;

9. Функція для раннього виявлення вад серця плода (STIC);

10. Функція НD Live, яка дозволяє отримувати реальні зображення ембріона.

   Voluson E8 Expert недарма називають 4D-апаратом експертного класу. Ефективно працювати на такому апараті може тільки справді висококваліфікований персонал. У нашій клініці цьому відводять чільне місце. УЗД-спеціалісти закладу не лише володіють необхідними знаннями, але й мають переконливий досвід роботи саме в галузі ультразвукової діагностики в гінекології та пренатальної ультразвукової діагностики. УЗД-спеціалісти є сертифікованими перинатологами міжнародного фонду медицини плода.

УЗД плоду

Технологія УЗД полягає у відображенні різноманітних структур досліджуваного об'єкта ультразвуковими хвилями, які перетворюються в електричні імпульси і відображаються на екрані монітора.

2012.08.284648       Ультразвукове дослідження плоду – це спостереження за тим, як протікає вагітність і своєчасна діагностика вад розвитку плоду, яке надає високоточну і достатню інформацію для медичного висновку. УЗД при вагітності абсолютно безпечна процедура, нешкідлива і для мами, і для дитини. Ультразвукове дослідження дуже зручне для пацієнток, адже триває лише 15-20 хвилин і не вимагає попередньої підготовки.

УЗД плоду необхідно проходити, щоб своєчасно діагностувати аномалії розвитку, грижі і пухлини головного і спинного мозку, правильне розташування плаценти, багатоводдя, маловоддя і безліч інших серйозних проблем, про можливість яких Ви навіть і не підозрюєте. Своєчасне втручання фахівців в більшості випадків виявляється вирішальним для здоров'я мами і плоду. При вагітності УЗД слід робити як мінімум тричі. При виявленні патологій розвитку плоду УЗД проводиться частіше.

Кожна жінка, яка виношує дитину, в 1 з 25 випадків ризикує народити малюка з патологією. УЗД допомагає спостерігати за розвитком дитини і виявляти розвиток захворювання, вади та відхилення у розвитку плоду. Своєчасне діагностування подібних проблем дає можливість здійснення навіть внутрішньоутробного лікування.

Як проводиться УЗД при вагітності

На відміну від УЗД черевної порожнини, нирок і т.д., УЗД при вагітності не вимагає ніякої спеціальної підготовки (голодувати і ставити клізму не потрібно).

Зараз під час УЗ-дослідження використовується два види датчиків: абдомінальний (датчиком водять по животу) і вагінальний (датчик вводять у піхву). Як правило, трансвагінальне УЗД призначають в І триместрі, під час першого огляду. Вагінальний датчик дозволяє краще визначити вагітність на ранньому терміні. Трансвагінальне УЗД вимагає порожнього сечового міхура (перед процедурою потрібно сходити в туалет).

В інших випадках використовується трансабдомінальне УЗД: на живіт наносять шар гелю, за яким потім водять спеціальними ультразвуковими датчиками. Гель застосовується для усунення повітряного прошарку між датчиком і тілом пацієнта, тому як при її наявності зображення на моніторі різко погіршується.

Марина Чижова –  психолог, Інститут перинатальної психології та психології репродуктивної сфери:

«Лікарі відзначають таку закономірність: якщо мама приходить на УЗД насторожена і напружена, дитина ніби ховається і закривається. Але варто мамі відволіктися або зрадіти, наприклад, в той момент, коли доктор показує її дитини – малюк розслабляється. Що відбувається в цей момент?

Мама переживає за здоровя малюка, за те, що процедура УЗД може якось йому нашкодити. Гормони стресу (а саме вони в цей момент виробляються і надходять в її кров) передаються і дитині. Він відчуває, що мама напружена, а, значить, відбувається щось недобре. Виходить, що малюк реагує не на процедуру УЗД, а на мамин стан».

Як правильно налаштувати себе перед УЗД або іншими обстеженнями?

По-перше, потрібно зрозуміти, що лікарі піклуються про стан здоровя Вашої дитини не менше Вас і сказати собі: «Я хвилююся тому, що мало знаю про УЗД і про його вплив. Я довіряю лікарям, які рекомендують мені тільки гарантовано безпечні дослідження, в число яких входитьі УЗД».

По-друге, сидячи в черзі в очікуванні процедури, постарайтеся себе відволікти від тривожних думок: послухайте улюблену музику, почитайте цікаву книгу, поговоріть подумки з малюком про щось приємне, або придумайте власний спосіб зайняти себе чимось.

По-третє, під час самої процедури, постарайтеся максимально розслабитися, дихайте спокійно, задавайте лікарю питання, що Вас цікавлять. Ставтеся до процедури, як до способу дізнатися більше про свою дитину і поспілкуватися з ним.

ЧОМУ ВАШ ВИБІР МАЄ ЗУПИНИТИСЯ НА «КЛІНІЦІ ПРОФЕСОРА СТЕФАНА ХМІЛЯ»

Одним з найважливіших моментів в житті кожної жінки є народження дитини, турбота про яку починається з перших місяців вагітності. Протягом цього періоду жінку цікавлять питання стосовно розвитку дитини. УЗД-діагностика дозволяє досліджувати плід, причому абсолютно нешкідливо. Для цих цілей у нашій клініці використовується ультразвуковий апарат експертного класу.

Характеристики обладнання дозволяють з точністю досліджувати мініатюрний плід, його надмініатюрні судини і органи, діаметром менше 1 мм.

Вам надається повний сервіс послуг клініки, уважність висококваліфікованого персоналу до Вас і до Вашого здоров'я!

Записатися на прийом або попередньо отримати консультацію, можна за телефоном нашої клініки.

Шановні жінки! «Клініка професора Стефана Хміля» бажає здоров'я Вам і Вашому малюку!

УЗД органів малого тазу

   При УЗД органів малого тазу жінки обстежується матка, ендометрій,  маткові труби, яєчники і сечовий міхур.

Визначаються положення, форма, основні розміри матки і будова її стінок; досліджуються серединні маткові структури: порожнина матки і ендометрій.

Оцінюється стан яєчників щодо матки, їх розміри, розміри фолікулів і жовтого тіла (утворення, яке залишається на місці фолікулів після виходу яйцеклітини з яєчника).

Проводиться співставлення з фазою менструального циклу.

Визначається наявність вільної рідини (в нормі після виходу яйцеклітини з яєчника, вона є в невеликій кількості) і наявність пухлинних утворень в порожнині малого тазу.

Крім будови матки і яєчників, під час УЗД оцінюється стан сечового міхура (при його достатньому наповненні).

Дослідження дає можливість діагностувати вроджені аномалії розвитку матки, наявність яких може бути причиною безпліддя, підвищувати ризик передчасних пологів, мимовільного переривання вагітності, внутрішньоутробної загибелі плоду, неправильного положення плоду і порушення родової діяльності.

 При УЗД органів малого тазу виявляється внутрішній ендометріоз або аденоміоз (розростання ендометрія в стінку матки) і ендометріоїдних кіст яєчників. Діагностика ендометріозу має значення для прогнозу можливості вагітності (ендометріоз може бути причиною безпліддя).

   УЗД дозволяє діагностувати вагітність починаючи з 3-4 тижнів. Невеликі терміни вагітності визначаються тільки за допомогою трансвагінального датчика. Діагностуються різні види позаматкової вагітності.

  За допомогою УЗД контролюється процес постановки і видалення внутрішньоматкового контрацептиву. своєчасно виявляється неправильне розташування, часткове або повне випадання ВМК з порожнини матки, вростання частин контрацептиву у стінку матки. Якщо ви плануєте вагітність, то після видалення внутрішньоматкового контрацептиву лікар порекомендує вам зробити УЗД.

  Також виявляються гіперпластичні процеси ендометрію (гіперплазії, поліпи, злоякісні пухлини ендометрію), об'ємні утворення яєчників.

  Показання для проведення УЗД малого тазу

   УЗД малого тазу призначається в таких випадках:

при скаргах на біль внизу живота;

при нерегулярному менструальному циклі, порушеннях циклу;

при наявності виділень із піхви поза менструальним циклом (а також під час менопаузи);

для контролю за розвитком плоду при вагітності;

при постановці або вилученні внутрішньоматкового контрацептиву;

при безплідді;

 після аборту;

при підозрі на вагітність (УЗД може визначити вагітність протягом першого тижня затримки).

Крім того, деякі пацієнти роблять обстеження у профілактичних цілях щоб позбавитися від зайвих занепокоєнь. Жінкам після 40 років рекомендується проходити УЗД раз на рік.

Процедура УЗД органів малого тазу

Проходження процедури УЗД органів малого тазу у жінок зазвичай призначає гінеколог, обстеження може здійснюватися двома способами:

♦ через передню черевну стінку (трансабдомінально);

♦ безпосередньо через піхву (трансвагінально) цей метод забезпечує більш точні і детальні свідчення.

При трансабдомінальному способі дослідження матки і придатків УЗД проводиться за умови наповненого сечового міхура, тому за 1-1,5 години до процедури пацієнтці необхідно випити 1 л рідини. При вагінальному УЗД сечовий міхур, навпаки, необхідно спорожнити.

Трансвагінальне УЗД:

 інформативне при дослідженні жінок з ранніми термінами вагітності.

♦ не вимагає спеціальної підготовки.

дозволяє більш детально розглянути структуру матки і яєчників.

має менше навантаження, ніж абдомінальне УЗД.

Крім того, для отримання максимально точних і об'єктивних даних час проведення УЗД слід призначити в перші 5-7 днів після початку місячних. Проте, для отримання окремих показників (наприклад, для визначення періоду дозрівання яйцеклітини або оцінки розміру фолікула) можуть призначатися і більш пізні фази менструації.

УЗД шийки матки

 УЗД шийки матки має ряд переваг серед інших методів.

УЗД є повністю безпечним. Дане дослідження при необхідності завжди можна повторити.

Показання для УЗД шийки матки

   УЗД шийки матки вкрай необхідне:

♦ при постійних болях у жінок внизу живота;

♦ при лікуванні, яке продовжується тривалий час (адже необхідно відстежити динаміку);

♦ під час вагітності;

♦ при підозрі на наявність пухлинних процесів.

   В останньому випадку дослідження виступає в ролі моніторингу. Це дуже важливо, тому що УЗД дозволяє встановити як наявність захворювання, так і його стадію, що дуже важливо для лікування.

Багато жінок і не підозрюють про захворювання шийки матки, оскільки часто ніякої клініки просто немає. Нехарактерні виділення і неприємні відчуття, які з'являються після статевого акту - це симптоми, які вимагають негайного звернення до гінеколога.

   УЗД шийки матки робиться для отримання більш об'єктивних і точних даних про стан здоров'я пацієнта, не виключаючи, зрозуміло, звичайного огляду. Лікарі нашої клініки дотримуються думки, що в гінекології визначальним чинником постановки жінкам діагнозу є УЗД. У сучасній медицині УЗД і гінекологія поняття нероздільні.

   Способи і правила проходження УЗД

У «Клініці професора С. Хміля» УЗД шийки матки здійснюється з використанням доплерівського енергетичного картування. Це дає можливість побачити навіть найдрібніші судини.

Процедура УЗД шийки матки проходить абсолютно безболісно.

Фахівці клініки визначають розміри шийки матки, також проводиться аналіз ступеня контакту з тканинами, які оточують шийку матки.

ЧОМУ САМЕ У НАС?

   У нашій клініці для УЗД шийки матки використовується якісне та сучасне обладнання, а висококваліфіковані фахівці з великим досвідом роботи в даній області приділять Вам максимальну увагу.

Записатися на прийом або попередньо отримати консультацію, можна за телефоном клініки «Клініки професора С. Хміля».

Шановні жінки! «Клініка професора С. Хміля»  бажає Вам здоров'я, адже це  найбільше багатство!

УЗД органів черевної порожнини

   Діагностика УЗД  одна з найбільш ефективних, безпечних і доступних в наш час. Визначення розташування і розмірів внутрішніх органів, а також структури їх тканин, нормального або аномального їх стану можна провести за допомогою УЗД органів черевної порожнини.

Ультразвукове дослідження нирок, селезінки, печінки і жовчовивідних шляхів, підшлункової залози і жовчного міхура оптимальний метод отримання інформації для аналізу здоров'я органів травлення, а також судин. Правда, ця діагностика вимагає певної підготовки з боку пацієнта.

   Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини перевершує по своїй безпеці, нешкідливості, точності, відносній простоті виконання і доступною ціною всі наявні в розпорядженні лікарів методи дослідження органів травлення. В нашій клініці Ви зможете пройти найбільш повне і достовірне обстеження.

Показаннями до УЗД органів черевної порожнини є практично всі хворобливі відчуття у верхніх відділах живота, відчуття важкості в правому підребер'ї, гіркота в роті, при підвищеному газоутворенні, а також гострий біль в правому підребер'ї.

Дуже важливим моментом є підготовка пацієнта до УЗД черевної порожнини, оскільки неправильна підготовка може позначитися на якості одержуваного зображення і в кінцевому рахунку на результатах дослідження.

Виконавши нескладні рекомендації по підготовці до УЗД черевної порожнини, Ви значно поліпшите якість дослідження.

За 8 годин перед процедурою УЗД органів черевної порожнини краще взагалі утриматися від їжі. А за дві доби  від продуктів, що викликають газоутворення (фрукти, сирі овочі, молоко, соки, газовані води, капуста, бобові, чорний хліб та ін.) Для пацієнтів з цукровим діабетом як виняток дозволяється легкий сніданок.

   Якщо Ви страждаєте підвищеним газоутворенням, рекомендується ввечері, напередодні дослідження прийняти 5-6 таблеток активованого вугілля (розжувати і запити водою або розтовкти і додати 1/2 склянки води і випити). З тією ж метою можна прийняти 2-3 мірних ложки препарату "Еспумізан".

Не можна курити перед УЗД черевної порожнини, оскільки це може призвести до скорочення жовчного міхура, і тим самим спотворити результати дослідження

   Тривалість УЗД черевної порожнини зазвичай не перевищує 15-20 хвилин.

Відмінна візуалізація органів з великою роздільною здатністю їх зображення дозволяє широко застосовувати в медичній практиці УЗД органів черевної порожнини.

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше