Консультація перед плануванням вагітності

ОБСТЕЖЕННЯ НА ЕТАПІ ПЛАНУВАННЯ ВАГІТНОСТІ

В багатьох країнах світу існує традиція, що молода пара, яка вирішила одружитися, обов’язково має пройти обстеження у лікаря. У нас ще донедавна жінки приходили до гінеколога лише для того, щоб стати на облік з приводу вагітності. Сьогодні вже здоровий глузд перемагає в більшості випадків, і подружні пари заздалегідь починають готуватися до найвідповідальнішого кроку в житті — народження дитини.

4130 73140 1

Пара, яка готується до вагітності, повинна пройти повне медичне обстеження ще до моменту запліднення, щоб попередити можливі проблеми в майбутньому. Тому, якщо ви плануєте створити сім'ю і в подальшому мати дитину, необхідно завчасно потурбуватись про нормальний перебіг вагітності, а надалі — і про здоров’я майбутнього малюка.

В Україні з 2002 року діє постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження порядку здійснення добровільного медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу". Медичне обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, проводиться тільки за їх бажанням і з метою визначення стану їхнього здоров'я для профілактики захворювань, небезпечних для подружжя та їхніх нащадків.Проводиться воно згідно з переліком видів медичного обстеження осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу.

ОБОВЯЗКОВИМИ Є:

♦ консультації лікаря-терапевта, лікаря-акушер-гінеколога, лікаря-уролога, лікаря-генетика, лікарів кабінетів планування сім'ї;

♦ клініко-лабораторне обстеження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз крові на цукор, аналіз крові на сифіліс, аналіз крові на ВІЛ, флюорографія органів грудної клітки, бактеріологічне і цитологічне дослідження матеріалу з піхви (у жінок), бактеріологічне дослідження матеріалу з уретри (для чоловіків).

ЗА ПОКАЗАННЯМИконсультації лікарів інших спеціальностей, додаткові види клініко-лабораторного обстеження.  Відомості про результати медичного обстеження повідомляються лише особам, які пройшли обстеження.

Але, на жаль, ще небагато  пар, які планують одружитись, проходять обстеження. Для того щоб це стало звичним, потрібен час. Дається взнаки менталітет наших людей по відношенню до свого здоров’я і до здоров’я партнера.

Загальновідомо, що здорові діти народжуються у здорових батьків. Ще більше це актуально, якщо у родині в когось були вроджені вади, післяпологові ускладнення. Вчасна інформація про патологію дає позитивні результати вподальшому. То ж не слід забувати один важливий аспект — право дитини народитися здоровою. Це право не залежить від самої дитини і може реалізовуватися лише в разі виконання певних умов її батьками, родиною. Жодна з перерахованих сторін не зацікавлена в порушенні цього права і в майбутньому народженні хворої дитини. Але вроджені вади розвитку, спадкова патологія, внутрішньоутробні інфекції є провідними причинами мимовільних викидів, мертвонародження, смертності і захворюваності дітей першого року життя .

Отже, для народження бажаних здорових дітей, для збереження жіночого здоров'я, для досягнення гармонії в психосексуальних стосунках між подружжям, для здійснення Ваших життєвих мрій потрібно обов'язково планувати створення сім'ї та майбутню вагітність. А зробити це можна у МЦ «Клініка професора С. Хміля».

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше